Hráči, ktorí majú doma konzolu PS4 sa môžu tešiť na ďalšiu exkluzivitu pre túto platformu. Titul bol odhalený v rámci tohtoročnej E3 konferencie spoločnosti Sony. Vývoj hry má pod taktovkou štúdio Sucker Punch, ktoré v minulosti vdýchlo život sérií Infamous. Autori po ododprezentovaní hrateľnej ukážky povedali o titule viac.

V hernom prostredí budú badateľné fantasy prvky s dôrazom na detail a tiež generovaným počasím. V hernom svete budú prevažovať svetlé farby a bude sa snažiť priblížiť realite. Napriek tomu, že Sucker Punch je americké štúdio, tak Sony im umožnilo spracovať časť japonskej histórie. Tento krok sa ukázal ako správny, pretože s výsledkom boli v Sony nad mieru spokojní.

Cieľom autorov pri tvorbe hry bolo čo najreálnejšie zachytiť krásy japonskej prírody. Herný svet ponúkne viacero typov prostredí. Môžete sa tešiť na mix open world a koridorových oblastí. Každá oblasť bude jedinečná či už prostredím alebo aj rôznymi typmi nepriateľov. Hra bude obsahovať foto režim, prostredníctvom ktorého budú mať hráči možnosť vytvárať pekné screenshoty. Čas, ktorý hráči strávia hraním bude okolo 40 hodín.

Príbeh je založený na samurajovi Jinovi, ktorý bojuje proti Mongolom. Dej je úzko spätý putom medzi ľudmi a ich ostrovom. Nečakajte však klasickú kampaň. Postup hrou bude podmienený pôsobením viacerých faktorov, či už nepriateľmi alebo domácim obyvateľstvom. Zaujímavosťou v hre bude dynamická obťažnosť. Buď si vyberiete z rôznych stupňov obtiažnosti, alebo to prenecháte na hre a tá Vám ju prispôsobí podľa vašich hráčskych schopností.

Autori ešte nevedia, kedy hra vyjde a či dostane podporu na PS4 PRO. Keďže nová generácia herných konzol vyjde v roku 2020, tak autori majú maximálne 2 roky na vydanie hry.