Hrači, ktorí obľubujú virtuálny futbal od spoločnosti EA si o necelý mesiac prídu určite na svoje. Do asi najpopulárnejšej futbalovej série FIFA, kokrétne do jej aktuálneho ročníka pribudnú oficiálne licencované Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. Stane sa tak 29. mája 2018.

Svetový šampionát dorazí do hry prostredníctvom bezplatného updatu. Na hráčov čaká 12 štadiónov, na ktorých sa budú MS hrať. Samozrejme nebudú chýbať oficiálne národné dresy mužstiev, autentické zvuky či reklamy. Samotný turnaj sa bude dať hrať v dvoch režimoch. V prvom režime si hráči zahrajú s mužstvami, ktoré oficálne postúpili na záverečný turnaj. Druhý režim ponúkne možnosť zahrať si aj s mužstvami, ktoré sa do Ruska neprebojovali. Sú medzi nimi napríklad celky Talianska, Holandska či USA.

Zmien sa dočká aj populárny mód Ultimate Team. Pribudnú nové kartičky s legendárnymi hráčmi, nový systém súhry a ďalšie predmety. Dokonca to vyzerá tak, že pribudne nový mód pod názvom World Cup FUT. Ten sa objavil aj v minulých ročníkoch série. FIFA 18 teda zase vyťahuje z rukáva nový obsah, ktorý hráčov zabaví a skráti im tak čakanie na nový ročník.