Máme tu pár užitočných rád pre tých, ktorí si chcú svoju konzolu PS4 udržať čo najdlhšie ako novú. Dúfame, že naše tipy Vás inšpirujú a napomôžu k lepšiemu hernému zážitku.

Prvá rada spočíva v použití polepu na samotnú konzolu, ale aj na gamepad. Polep chráni konzolu zo všetkých strán pred poškriabaním, zaprášením a taktiež pred zachytaním prstami.

RADA # 1

Ďalšia naša rada je pre tých, ktorí radi využívajú výkon svojej PS4 na maximum. Chladič, ktorý je zabudovaný v konzole od výroby, často pri náročnejších hrách nestíha PS4 dostatočne chladiť. Možete si zakúpiť externé chladenie, ktoré sa pripája pomocou USB portu. Samotný chladič môže mať až päť ventilátorov. Jedinou nevýhodou externého chladenia je zvýšená hlučnosť konzoly.

RADA # 2

Ak chcete ochrániť blue-ray mechaniku PS4 pred prachom, vystrihnete si mäkký polystyrén. Rozmery si odmerajte podľa toho či máte klasickú PS4 alebo jej Slim verziu. Následne ho ohnite do prestoru, kde vkladáte disk s hrou. Samozrejme pred spustením PS4 treba polystyrén odstrániť.

RADA # 3

Ak chcete predĺžiť životnosť PS4, tak ju v žiadnom prípade neprikrývajte. Zabezpečne dostatok priestoru na prúdenie vzduchu. V opačnom prípade by sa mohla konzola začať prehrievať, čo by mohlo viesť k jej nenávratnému poškodeniu.

RADA # 4

Predstavili sme Vám niekoľko rád ako sa starať o svoju konzolu. V druhej časti článku si priblížime ďalšie užitočné rady ako udržať PS4 v kondícií.