Japonskí vývojári uvoľnili detaily o ďalšom ročníku svojej futbalovej série Pro Evolution Soccer. Nedávno sme Vás informovali o tom, že virtuálny futbal od spoločnosti Konami príde o exkluzívnu licenciu na Ligu majstov a Európsku ligu. Túto stratu sa budú autori snažiť vykompenzovať v novom ročníku, kde by sa podľa všetkého mali objaviť plne licencované ligové súťaže. Počet licencovaných líg však zatiaľ nie je známy.

Zmien sa dočká aj herný online režim myClub. Hráčom sa bude každý týždeň meniť celkové hodnotenie podľa výkonov reálnych futbalistov. Ďalej do tohto režimu pribudnú noví legendárny hráči a zlepší sa aj matchmaking pri online zápasoch.

Novinky sa dotknú aj hrareľnosti. Hra ponúkne 11 nových schopností a vlastností, ktoré sa budú dať u hráčov rozvíjať. Samotné schopnisti hráčov budú mať väčší vplyv na priebeh zápasov. Dribling dostane nové animácie. Jeho plynulosť bude závisieť na rôznych sitáciách, ktoré na ihrisku vzniknú. Napríklad postavenie hráča a lopty v obrannej línií, či vedomie o blízkosti súpera pri driblingu. Streľba bude mať tatiež nové jedinečné animácie. Hráči v šesnástke budú intenzívnejšie a emotívnejšie prežívať vzniknuté situácie.

Veľkou zmenou prejde aj systém únavy. Na hráčoch ju bude výraznejšie badať a bude sa podpisovať aj na ich výkonoch na ihrisku, čo prispeje k väčšej variabilite v zápasoch. V hre sa tým pádom objaví viac taktizovania a plánovania striedaní. Novinkou bude rýchle stiedanie pri krátkom preurušení hry (faul, out). Hra hráčovi ponúkne možnosť striedania. Autori si od tejto funkcie sľubujú menší počet prerušení hry pri online zápasoch. Trajektória lopty bude upravená pre reálnejší zážitok z hry.

Čo sa týka grafickej stránky titul ponúkne HDR a 4k podporu na všetkých troch platformách. Aj divácke kulisy prejdú vylepšením a budú lepšie reagovať na dianie na ihrisku. Novinkou bude aj prítomnosť snehu počas zápasu, čo výrazne ovplyvní jeho priebeh.

V managerskom režime Master League príde k zlepšeniu vyjednávania s hráčmi. Brankár napríklad dostane bonus za čisté konto. Pribudne aj možnosť uplatnenia spätnej výkupnej klauzuly.

Boli predstavené aj edície, v ktorých hra vyjde:

Standard edition:

 • Premium agent – Každý týždeň po dobu 10 týždňov traja hráči s garantovaným overallom 75+
 • Player contract renewal – Každý týždeň po dobu 10 týždňov 3 tikety pre novú zmluvu pre hráča
 • Coutinho loan – Philippe Coutinho dostupný na 10 zápasov na tzv. hosťovanie
 • Beckham loan – David Beckham dostupný na 10 zápasov na tzv. hosťovanie

David Beckham edition:

 • Premium agent – Každý týždeň po dobu 20 týždňov traja hráči s garantovaným overallom 75+
 • Player contract renewal- Každý týždeň po dobu 20 týždňov 3 tikety pre novú zmluvu pre hráča
 • Coutinho loan – Philippe Coutinho dostupný na 10 zápasov na tzv. hosťovanie
 • Beckham – David Beckham dostupný v myClub móde ako kmeňový hráč tímu

Legend edition:

 • PES Legend – 1 z 11 legiend dostupná v myClub móde ako kmeňový hráč tímu (Maradona Beckham, Cruijff, Roberto Carlos, Gullit, Cafu, Maldini, Nedvěd, Kahn, Matthäus, Viera)
 • Premium agent – Každý týždeň po dobu 30 týždňov traja hráči s garantovaným overallom 75+
 • Player contract renewal – Každý týždeň po dobu 30 týždňov 3 tikety pre novú zmluvu pre hráča
 • Coutinho loan – Philippe Coutinho dostupný na 10 zápasov na tzv. hosťovanie
 • Beckham – David Beckham dostupný v myClub móde ako kmeňový hráč tímu

Vyzerá to tak, že v Konami sa posnažia a fanúšikovia virtuálneho futbalu sa opäť zabavia na dlhé hodiny. Pro Evolution Soccer 2019 vychádza 30. augusta 2018 na všetky tri hlavné platformy.