Nový diel XBOX-ovej motoristickej série bol až do nedávna zahalený rúškom tajomstva. Autori však nedávno prezradili o hre viac. Titul vyjde pod názvom Forza Horizon 4 a vezme hráčov na výlet do Veľkej Británie a Škótska.

Hra ponúkne rozmanité prostredie od miest cez pobrežie až po úzke cesty v horách. Hráči budú tiež svedkami meniacich sa ročných období, tie sa v hre budú meniť každý týždeň. Napríklad v zime sa bude dať vyblázniť s autom na zamrznutom jazere. Vývojári do hry zapracovali aj dynamické počasie. Na hráčov tak čaká slnko, dážď, ale aj sneh. V hre sa objavia aj špeciálne preteky a eventy.

Nová Forza bude zasadená do otvoreného online sveta, čo znamená, že hráči sa v ňom budú stretávať a spoločne súťažiť v pretekoch. Do tohto sveta sa bude môcť pripojiť až 72 hráčov súčasne. Hráč dostane voľnosť čo sa týka jazdy či výberu pretekov. Svoje ťažko zarobené peniaze bude mať možnosť zainvestovať do nových štvorkolesových žihadiel alebo po novom do kúpy domov, ktoré sa budú v hernom svete nachádzať. Vozový park bude čítať spolu 450 automobilov. Ďalších 42 kúskov bude postupne pribúdať počas obdobia pol roka po vydaní. Hru taktiež čakajú dve veľké rozšírenia.

Čo sa optimalizácie týka, na konzole XBOX ONE X hra pobeží na 60 FPS pri rozlíšení 1080p (FullHD). Pri 4k rozlíšení sa snímkovanie zníži na 30 FPS. Klasický XBOX ONE hru zvládne na 30 FPS pri rozlíšení 1080p (FullHD).

Forza Horizon 4 vyjde 2. októbra 2018 na XOBOX ONE a PC v troch edíciách – štandardnej, deluxe a ultimate. Na obálke hry sa objaví nový McLaren Senna.