Spoločnosť Bethesda potvrdila, že druhý diel postapokalyptickej strieľačky RAGE je už vo vývoji. Titul má pod taktoukou štúdio Avalanche Studios. Vývojári z tohto štúdia majú vo svojej zbierke napríklad sériu Just Cause a podieľali sa aj na titule Mad Max.

RAGE 2 sa bude odohrávať Zemi, ktorú postihla katastrofa apokalyptických rozmerov po dopade meteoritu. Vplyvom tejto udalosti sa niektorí obyvatelia planéty zmenili na mutantov. Začína sa krvilačný boj o prežitie ľudstva. Toto všetko sa bude odohrávať na rozsiahlej mape, ktorá ponúkne nielen pustinu, ale aj veľké mestá, bažiny či džunglu.

Hlavný hrdina hry bude Walker, posledný elitný ranger z Vinelandu. Jeho úlohou bude postaviť sa frakcií Authority, ktorá ničí aj posledné dobro na Zemi. Walker sa tak stane posledným žijúcim človekom na planéte a o to bude táto úloha náročnejšia. Pri jej plnení bude mať na výber zo širokej palety zbraní, dopravných prostriedkov a špeciálnych schopností. Budú to schopnosti ako napríklad zabitie nepriateľa skokom, či smrtiacou dávkou energie a ďalšie. Tieto schopnosti sa budú dať využiť aj na zbrane, čim ich prepnú do takzvaného overdrive režimu. Tento režim odomkne zbraniam nové možnosti. Takto nabitá zbraň bude mať napríklad schopnosť dopĺňať Walkerovi zdravie. Viac informácií o hre sa hráčska komunita dozvie na hernej konferencií E3 2018.

Zo zatiaľ uverejnených informácií možno súdiť, že RAGE 2 bude titulom, ktorý hráčovi ponúkne rozmanité herné prostredie a zaujímavé prvky čo sa týka hrateľnosti. Hra vyjde na jar 2019 na PS4, XBOX ONE a PC.