Dnes v noci bola oficiálne ukončená tohtoročná sezóna NHL. V Las Vegas sa udeľovali ceny NHL Awards 2018. Pri tejto príležitosti EA Sports oficiálne predstavila najnovší ročník hernej série NHL.

Vývojári boli nezvyčajne dlho ticho ohľadom NHL 19, čo mohlo naznačovať veľké zmeny. Hráči dúfali v príchod nového Frostbite enginu, ktorý by táto séria už naozaj potrebovala. Opak je však pravdou. Nová NHL ostáva na starom Ignite engine, na ktorom je od NHL 15. Jedinou pozitívnou zmenou budú nové animácie.

Na diskusných fórach hráči bombardovali vývojárov s požiadavkou, aby sa hlavne zamerali na gameplay hry. V najnovšom ročníku teda uvidíme vylepšený systém korčuľovania a bodyčekov. Čo sa týka korčuľovania, hra bude postavená na fyzických parametroch jednotlivých hráčov. To znamená, že každý hráč bude mať iný štýl korčuľovania. Zmena bude hlavne v dynamike a akcelerácií hráčov. Istých zmien by sa mala dočkať aj fyzika puku a jeho preberanie na hokejku.

Najnovší ročník bude zameraný hlavne na online stránku. Týmto krokom si autori sľubujú viac potencionálnych hráčov. Tak ako aj v minulom ročníku, tak aj tento rok bude NHL Trees mód. Pridanou novinkou bude možnosť hrať na otvorenom rybníku spolu s ďalšími dvoma hráčmi systémom 1 na 1. Tu budete môcť ukázať svoje hokejové zručnosti. Tí, čo hrávajú cez online, tak sa dočkajú úplne novým online režim World of CHEL, ktorý je vylepšenou verziou EASHL. Tento režim bude združovať  NHL Trees, NHL Pro-Am – tréningový mód, NHL Ones – 1v1v1. NHL 19 prinesie nové možnosti čo sa týka úpravy vzhľadu hokejistu v týchto online módoch.

Legendárny Wayne Gretzky sa opäť objaví na zamrznutých klziskách spolu s ďalšími 200 hokejovými legendami. Hrať za nich budete môcť či už v multiplayeri alebo aj v hre pre jedného hráča.

Pre tento rok si EA Sports vybrala na obálku hry elitného obrancu Nashville Predators P.K. Subbana. Majitelia Legends a Ultimate Edition budú mať na obálke The Great One – Wayne Gretzkyho.

Hra vychádza 14. septembra 2018 na PS4 a XBOX ONE.