Podľa portálu Kotaku.com bude nedávno ohlásený Fallout 76 online RPG hra so survival prvkami. Dá sa teda očakávať niečo v štýle titulov DayZ alebo Rust. Pôvodne malo ísť o multiplayervú verziu Fallout 4. Postupom času však vznikla hra, ktorá je akýmsi podtitulom celej Fallout série. Vývoj hry majú na starosti autori Skyrimu a Fallout 4 v spolupráci s austinským štúdiom Bethesdy, ktoré vyvíjalo online titul Battlecry.

Fallout 76 ponúkne svoj vlastný príbeh, úlohy a tiež sa v ňom objaví budovanie základne známe už z Fallout 4. V hre nebudú chýbať survival prvky a keďže zrejme pôjde o online záležitosť herný obsah sa bude časom rozrastať.

V samotnom príbehu hry bude dôležitý Trezor 76 (Vault 76). Hovorilo sa o ňom už vo Fallout 3 a Fallout 4. Dej hry sa bude odohrávať len 20 rokov po vojne, kedy civilizácia tento trezor otvorí. Oproti predošlým dielom série, v ktorých už vznikali nové osady a postupne sa zaľudňovali mestá, vo Fallout 76 to bude opäť úplný začiatok. Hra tak bude ťažšia a zameraná na prežitie.

Nový Fallout by podľa všetkého mohol vyjsť už v lete prípadne na jeseň tohto roka. Viac informácií Bethesda oznámi na firemnej E3 konferencií, ktorá sa bude konať v nedeľu 10. júna 2018 (u nás v noci z nedele na pondelok).