Tento víkend sa odjazdila GP Veľkej Británie na legendárnej trati Silverstone. Z víťazstva sa tešil nemecký jazdec Sebastian Vettel na Ferrari. Pri tejto príležitosti nám štúdio Codemasters, ktoré je zodpovedné za vývoj formulovej série, poodhalilo bližšie detaily o pripravovanej F1 2018.

Tak ako v každom športe, tak aj v kolotoči F1 sú súčasťou média. Práve média sú veľkou novinkou v F1 2018. Codemasters sa chcú priblížiť čo najviac realite, preto do nového ročníka zakomponujú rozhovory s jazdcami. Tieto rozhovory budú mať RPG prvky, kde si budete môcť vybrať z viacerých možností odpovede. Treba si však dobre premyslieť, ako budete odpovedať na rôzne otázky. Každý váš krok a rozhovor sledujú vaši nadriadení, média a aj fanúšikovia. Ak náhodou niečo sľúbite a nedodržíte to, veľmi rýchlo sa to prejaví na vzťahoch vo vnútri teamu a priazni fanúšikov. Pre média budete vďačným objektom ich následnej kritiky alebo nepríjemných otázok.

Treba si obzvlášť dávať pozor na atmosféru v teame, pretože ak nebude optimálna, pocítite to na vývoji a spoľahlivosti vášho monopostu. Nie je nič horšie, keď vidíte, ako sa vám konkurencia vzďaľuje pred očami a vy neviete na to dostatočne zareagovať. Taký McLaren by o tom vedel napísať snáď aj román na pokračovanie.

Život jazdca nie je len o jazdení alebo o mediálnom vystupovaní, ale aj o zákulisných veciach v teame. S tým je spojené napríklad vyjednávanie o novej zmluve. Každý team má individuálne požiadavky na oboch svojich jazdcov. Team Vás bude porovnávať z vašim teamovým kolegom, preto treba plniť požiadavky, ktoré od Vás vedenie vyžaduje. Za splnenie daných cieľov budete odmenení rôznymi perkami (vylepšenie vlastností).

Minulý rok F1 zmenila majiteľa. Nový majiteľ Liberty Media dal nový impulz do série, preto sa aj vývojári rozhodli ísť touto cestou. Čo tým máme na mysli? Autori prezradili, že zapracovali na novej grafike a v hre bude viac filmových scén, ako to môžeme vidieť aj v samotných priamych prenosoch. Týmto krokom sa hra ešte viac priblíži realite.

Fanúšikovia kráľovnej motoršportu si môžu zakrúžkovať v kalendári dátum 24. august 2018, kedy hra vyjde na PS4, XBOX ONE a PC. Dátum vydania je veľmi dobre naplánovaný. V ten istý deň sa začína formulový víkend v Belgicku na mimoriadne obľúbenom okruhu Spa-Francorchamps.