Presne pred mesiacom sme uverejnili článok o druhom pokračovaní The Last of Us. Tentokrát Vám prinášame informácie od režiséra hry Niela Druckmanna, ktorý sa podelil o nové skutočnosti. Hovoril hlavne o postavách.

Už je známe, že Ellie bude jedinou hrateľnou postavou v titule. Najnovšie informácie od režiséra hovoria o tom, že Ellie nebude čeliť nástrahám sama. Bude ju sprevádzať postava riadená umelou inteligenciou. Zatiaľ sa nevie nič bližšie o tejto postave. Môžme však predpokladať, že jednou z možností je hrateľná postava z prvého dielu, teda Joel. Ďalšou možnosťou, ktorá prichádza do úvahy je Dina. Túto ženskú postavu sme mali možnosť vidieť v E3 deme. Z dema sa dalo usúdiť, že Ellie a Dina majú veľmi blízky vzťah. Z tohto dôvodu by sa Dina javila ako najlogickejšia možnosť NPC postavy. Veľmi zaujímavou skutočnosťou je aj to, že autori sa rozhodli robiť motion capture so psom, a teda ani táto možnosť pre NPC postavu nie je vylúčená.

Prípadný NPC parťák Ellie, nech už to bude ktokoľvek, by mal pôsobiť reálnejšie a ľudskejšie v rôznych situáciách, ktoré ich cestou postretnú. Druckman sa netajil tým, že Naughty Dog zdieľajú technológie s autormi nového God of War Santa Monica Studio. Pri vývoji NPC postavy využili technológiu, ktorá bola vytvorená pre postavu Kratovho syna Atrea. Túto technológiu sa autori snažia vylepšiť ešte na ďalšiu úroveň. Herné štúdia to neberú ako kopírovanie jeden druhého, ale ako zdravý konkurenčno-priateľský „boj“. Profitovať z tohto všetkého budú aj autori na ziskoch, ale aj hráči na hernom zážitku.

Čo sa týka dátumu vydania hry, tak o tom nepadlo ani slovo. Hovorí sa o jeseni roku 2019. Táto informácia je však len čisto špekulatívna, nič nie je oficiálne potvrdené.