Minulý týždeň nám Rockstar Games predstavil na 6 minútovom videu gameplay z hry Red Dead Redemtion 2. Dnes si tento trailer trochu zanalyzujeme a povieme si, na čo sa môžeme v októbri tešiť.

Ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku o titule, dej hry bude zasadený do konca 19.storočia (1899), keď Divoký Západ pomaly vymieral, Spojené štáty sa začali transformovať na svetovú veľmoc. Po americkej občianskej vojne sa začal pravý Divoký západ, ako ho poznáme z rôznych filmov alebo kníh. Začali sa tvoriť rôzne gangy, ktoré drancovali vznikajúci západ USA.

Hlavnou postavou deja hry bude Arthur Morgan, ktorý je šéfom svojho gangu.  Arthur Morgan a jeho gang uteká na západ pred modernizovaným svetom východu Ameriky. Pri dlhej ceste naprieč rozľahlým územím Ameriky budú nútení si postaviť tábor, ktorý budú musieť pravidelne zásobovať jedlom, zbraňami a peniazmi, aby dokázali vôbec prežiť. Čím bude váš tábor rozvinutejší, tým bude v ňom lepšia morálka, dôvera a tým sa vám otvorí nový herný obsah. S tým je spojených viacero herných mechaník, ktoré si budeme musieť osvojiť a rozvíjať.  Napríklad taký lov zvierat bude nutnosťou z hľadiska jedla a kožušiny, ktorá sa bude dať speňažiť. Získaný zárobok budeme môcť minúť napríklad na nové zbrane, kone, alebo len tak sa ísť opiť a zahrať si karty v salóne.

V hre bude viacero prepracovaných postáv, s ktorými budeme môcť komunikovať. Každá postava bude mať vlastný charakter a spôsob spávania sa, čo niekedy vyústi do nepredvídateľných situácií. Tieto situácie môžeme riešiť rôznymi spôsobmi či už s chladnou hlavou alebo s coltom v ruke.

Čo sa týka zbraní, tie prešli od jednotky veľkými zmenami. Každá zbraň bude mať realisticky spätný ráz, prebíjanie a streľbu, čo v konečnom dôsledku prispeje k unikátnemu správaniu sa každej zbrane. Zmenami prešiel aj pästný súboj, ktorý bude oveľa komplexnejší čo sa týka možnosti úderov.

Neoddeliteľnou súčasťou každého kovboja bol hlavne jeho kôň. Nebude to inak ani v Red Dead Redemption 2. Na výber budeme mať viacero plemien. So svojím štvornohým tátošom si budete musieť vytvoriť vzťah, starať sa o neho a tým si vybudujete jeho lepšiu poslušnosť, čo oceníte v nebezpečných situáciách ako sú napríklad prestrelky.

Trailer na nás urobil veľmi dobrý dojem a myslíme si, že sa máme na čo tešiť. Hra vyzerá v skutku veľmi komplexne a vidíme tam obrovský posun vpred od predchádzajúcej časti. Štúdio Rockstar Games neostalo nič dlžné svojej povesti, že vie tvoriť hry, ktoré hráča naplno vtiahnu do deja.

Red Dead Redemption 2 vychádza 26. októbra 2018 na PS4 a Xbox One, o PC verzií zatiaľ nepadla žiadna oficiálna zmienka.