Do vydania najočakávanejšej hry tohto roka zostáva necelý mesiac a autori nás tento týždeň zásobovali novými informáciami a obrázkami z hry. Niektoré nové známe detaily si zhrnieme v nasledujúcom článku.

Ako prvé ukázali rôzne zvieratá, ktorých vraj bude 200 druhov. V hre nájdeme napríklad mohutné bizóny, ktoré sa prechádzali po rozľahlých prériách.  Na oblohe sa bude vynímať orliak bielohlavý – jeden zo štátnych symbolov USA. V lese nájdeme vlky, medvede grizly, jelene.

Zvieratá budeme môcť loviť a následne ich použiť ako jedlo  alebo ich mäso a kožu/kožušinu predať. Jedlo bude v hre dosť dôležité, preto Arthur Morgan bude reagovať na to, či má dostatok jedla alebo naopak hladuje, čiže bude reálne priberať alebo chudnúť na váhe.

Autori celkovo stavili na reálnosť v hre, preto sa tam objavia také veci ako krv, blato a topiaci sa sneh na oblečení. Zaujímavosťou je aj to napríklad, že po vzore Zaklínača bude postave rás brada a fúzy. Budete si ju môcť aj oholiť, čím budete pozitívnejšie pôsobiť na postavy vo svojom okolí. Čo sa týka oblečenia, to budete musieť prispôsobovať danému počasiu. Keď sa vydáte napríklad do hôr a nebudete dostatočne teplo oblečený, tak vám bude zima. Naopak v takom kaňone vám bude veľmi teplo a tým sa zníži schopnosť behu. Košeľu si budete môcť zasunúť do nohavíc alebo vysúkať rukávy.

Divoký západ je spojený hlavne z kovbojmi a tí sa nezaobídu bez svojho verného koňa. Vernosť a poslušnosť koňa bude kľúčová najmä vo vypätých situáciách, keď o živote a smrti rozhodujú sekundy. Musíte si s ním vybudovať vzájomný vzťah, inak vás zhodí zo sedla alebo vás riadne kopne.  Ak náhodou váš umrie, tak si budete musieť zaobstarať nového a a celý proces zopakovať. Ak kôň zomrie, nezabudnite si z neho zobrať postroj a výbavu, inak o ňu prídete.

Západ Ameriky bolo nebezpečné miesto, kde ste sa bez revolveru a „opakovačiek“ nezaobišli. V hre budete môcť mať pri sebe len dve krátke a dve dlhé zbrane. Dôležitá bude hlavne ich údržba – čistenie , aby vás náhodou nezradili v tom najnevhodnejšom okamihu.

Ďalšou novinkou, ktorú Rockstar prezradil, je veľkosť hry. Tak ako sme aj predpokladali, hra bude náročná na kapacitu pevného disku konzoly – 105 GB bez day one patchu. To bude veľký problém pre majiteľov 500GB konzolí, keďže pevný disk nikdy nedosahuje plnú veľkosť.

Po vzore GTA V bude mať aj Red Dead Redemption 2 multiplayer, ktorý bude najskôr spustený ako beta test. Samotný multiplayer bude dostupný pre 32 hráčov. Red Dead Online bude vlastne GTA Online len vo westernovom kabáte.

Hráči sa majú fakt na čo tešiť a podľa nás v hre budete môcť stráviť stovky zábavných hodín. Red Dead Redemption 2 vychádza na PS4 a XBOX ONE 26. októbra 2018.